Okresní kolo hry Plamen 2009

08.06.2009

Okresní kolo hry Plamen 2009 se konalo ve dnech 30. -31. 5. 2009 v Jenišovicích na ostrůvku.

Den -2.
Mladí hasiči Skuteč se sešli ve středu před okresem po 17 hodině v hasičárně aby si řekli jak budou závody probíhat, kdo co poběží a připravili si materiál na závody. Desetičlenná sestava na okres byla – Mirek Kunhart, Michal Zelenka, Petr Lohmann, Dominika Lohmannová, Iveta Pitrová, Lucka Čáslavská, Jaromír Bubeníček ml., Natálie Hetfleišová, Filip Myška a Mirek Košnar. Dále se dohodlo, že se s nimi pojedou podívat i ti nejmladší a to Lukáš Bubeníček a Aleš Vočadlo, samozřejmě nesmí chybět malý Kuba Dudek, který (byť mu nejsou ještě ani 4 roky) absolvoval celou přípravu s nimi.

Den 1.
V sobotu 30. 5. 2009 se sešli v 6,00 ráno na hasičárně, naskládali si věci do auta a v 6,15 vyrazili směr Jenišovice. Bohužel se museli vracet, neboť vedoucí zapomněl vzít dresy (zatím se nikdy nestalo, že by vedoucí něco nezapomněl, snad ten čas jednou přijde). V 7 bylo družstvo na místě, rozestavělo stánky, aby měli kde odpočívat a schovat se před deštěm, který provázel celý soutěžní den. Před půl osmou proběhl slavnostní nástup a šlo se na věc. Prvně se naše družstvo zúčastnilo štafety CTIF, sestava – 1. úsek „žebříková stěna“ Petr Lohmann, 2. úsek „krátký volný“ Filip Myška, 3. úsek „hadice v nosiči“ Mirek Košnar, 4. úsek „volný“ Iveta Pitrová, 5. úsek „podlez“ Natálie Hetfleišová, 6. úsek „přeskok“ Dominika Lohmannová, 7. úsek „hasičák“ Miroslav Kunhart, 8. úsek „volný“ Lucie Čáslavská, 9. úsek „hadice“ Michal Zelenka. V prvním pokuse bohužel Dominika na mokré trati neubrzdila svou raketovou rychlost a přeskok doslova převálcovala, také se bohužel nedařilo Michalovi na hadicích, na všech se podepsala nervozita a také počasí. K druhému pokusu opět nastoupili za super počasí, ale podmínky byly pro všechny stejné, druhým pokusem si polepšili a celkově po této disciplíně skončili 7 s časem 87,80 sek. Před obědem jsme se ještě dostavili na oblíbenou disciplínu požární útok CTIF. V prvním i druhém pokuse byla sestava stejná – č.1 Filip Myška, 2 Lucka Čáslavská, 3 Mirek Kunhart, 4 Iveta Pitrová, 5 Michal Zelenka, 6 Dominika Lohmannová, 7 Míra Bubeníček, 8 Petr Lohmann, 9 Mirek Košnar. První pokus se povedl, byl bez řečí a mimo jediné chyby v uzlech byli se svým výkonem spokojeni, konečný čas i s trestnými body byl 166,19 sek. Druhý pokus proběhl už s více chybami, dva uzle a dva nepřeskočili vodní příkop. V této disciplíně naši hasiči skončili 10. Odpoledne přišli na řadu štafety 4x60, vzhledem k počasí byla z tratě (1. úseku) odstraněná kladina a běžel se jako volný. Sestava první štafety – 1. Mirek Košnar, 2. Dominika Lohmannová, 3. Mirek Kunhart, 4. Michal Zelenka. Sestava druhé – 1. Natálie Hetfleišová, 2. Iveta Pitrová, 3. Filip Myška, 4. Míra Bubeníček. V této štafetě žádné hrubé chyby nebyly, ale vzhledem k mokrému povrchu bylo vidět, že někteří se bojí běžet na plno, protože za celý den bylo vidět pádu dost. V této disciplíně byla první štafeta o něco rychlejší a její čas 52,08 stačil na 7. místo. Po této disciplíně měli být ještě starty jednotlivců na 60m překážek ale kvůli počasí byli zrušeny.  A tak po dobře provedené práci vše sbalili a vydali se na cestu domů, k zaslouženému odpočinku na další den. Po návratu na základnu uklidili veškeré náčiní a připravili vše na druhý den, aby to nemuseli dohánět po ránu.

Den 2.
V neděli 31. 5. 2009 se sešli v 7,15 ráno na základně a poté vyrazili zpět směr Jenišovice, kde měli probíhat štafety požárních dvojic a královská disciplína požární útok. Po příjezdu za vydatného deště postavili stánek a rozbalili snídani. Po snídani a po chvilce odpočinku šli malý hasiči na požární dvojce v tomto složení 1. štafeta – Mirek Kunhart, Dominika Lohmannová, Michal Zelenka, Lucka Čáslavská, Mirek Košnar, 2. štafeta – Natálie Hetfleišová, Míra Bubeníček, Petr Lohmann, Lucka Čáslavská, Filip Myška. Výkony nebyl špatný a vzhledem k počasí byl spíše úspěch, že nikdo neupadl a tuto disciplínu splnili v čase 79,72 sek. a to stačilo na 10. místo. Poté přišla na řadu královská disciplína – Požární útok, kvůli poruše nástřikových terčů se jeli jen na plechovky. Terén okolo obou základen byl dost podmáčený a to způsobovalo, že se většině družstev nedařilo. Naši šli na start jako 15. v kategorii starší. Sestava na první pokus – koš Iveta Pitrová, sání Mirek Kunhart a Dominika Lohmannová, mašina Michal Zelenka, troják Mirek Košnar, levý proud Petr Lohmann a pravý proud Lucka Čáslavská. I na tak špatném terénu se našim zadařilo, byť přes drobnou chybičku na koši, a dali čas 17,86 sek. Asi po hodince přišli na řadu druhé pokusy, kde nastoupili s přáním ještě snížit čas ale bohužel, na oranici Ivetě upadl koš a bylo po nadějích. Ale to nemění nic na to, že naši mladí hasiči v této disciplíně s časem 17,86 sek. skončili druzí za Zbožnovem. Po celkovém sečtení bodů z okresního kola, celoroční činnosti a ZPV z podzimu se, se součtem 48 bodů, umístili na 8. místě. Všem děkuji za slušnou reprezentaci SDH Skuteč na okresním kole 2009. Fotografie ze závodu naleznete v galerii.

Video - 1. pokus požárního útoku

Na závěr mi dovolte poděkovat rodině Hetfleišových, která dětem zapůjčila druhý stánek a také přivezla limonády a nějaké dobroty na povzbuzení nálady.