Okresní kolo Otradov 20.6.2009

24.06.2009

Dne 20.6. se konalo okresní kolo v požárním sportu v Otradově, kde náš sbor reprezentovaly ženy, které postoupily z okrskového kola. Sraz měly v 5,45 na základně, kde naložily všechny věci a vydaly se směr Otradov. Hned po příjezdu provedly prezenci a vyskládaly si náčiní a než se stačily rozkoukat už probíhaly štafety 4x100m. Bylo jim přiděleno startovní číslo 5. Prvnímu úseku na štafetě vévodila Dita Tichá, druhému Miriam Tichá, třetímu Lenka Matoušová a poslednímu Kristýna Ptáčková. Výsledný čas byl 69,76 sek., umístění po štafetě bylo na čtvrté pozici. Poté přišly na řadu stovky. Stovky začínala Dita, její první pokus byl neplatný z důvodů nevyhovující proudnice, spíše provázku, kterým se přivazuje k opasku (bohužel rozhodčí přistoupil k měření těsne před startem a s verdiktem, že je o 2mm nevyhovující nešlo nic dělat), její druhý pokus byl též neplatný, bohužel došlo k rozpojení hadic. Druhá v jednotlivcích přišla na řadu Miriam Tichá, u ní proběhlo vše v pořádku a první pokus byl za 23,26 sek. a druhý pokus za 26,57 sek.. Další šla na start Lenka Matoušová, první pokus zaběhla v čase 28,24 sek., v druhém svůj čas vylepšila na 23,55 sek.. Jako poslední startovala Kristýna Ptáčková, první pokus měla neplatný, neboť došlo k úrazu, druhý pokus zaběhla v čase 24,02 sek.. Po celkovém sečtení časů byl výsledek 70,83 sek. Celkové pořadí po stovkách bylo 4. místo. Hned po stovkách začaly útoky. Kristýna Ptáčková běžela i přes své zranění, vzadu vše klaplo výborně a naše ženy dokončily požární útok v čase 32,77 sek.. Tímto časem skončily ženy v útocích na 1. místě a to jim zajistilo celkově 2. místo, tudíž zajištění postupu na krajskou soutěž! K tomuto výsledku gratulujeme a přeje další dobré výsledky na krajské soutěži!!! Na konec bychom chtěli poděkovat za technickou podporu SDH Bělá, která nám zapůjčila DA Avia.