Soutěž mladých hasičů - 25.4.2009

29.04.2009

V sobotu dne 25.4.2009 se konala tradiční soutěž mladých hasičů ve Skutči - "O pohár starosty města Skuteč, Memoriál Honzíka Kreminy". Soutěže se zúčastnili tyto družstva,
kategorie mladší:

11. Zbožnov
12. Hlinsko II.
13. Pohodlí.

Příjezd a prezentace družstev probíhala od 7,30 do 8,00. V 8,15 byla soutěž zahájena slavnostním nástupem pod velením Velitele soutěže panem Jiřím Peškem st., na úvod řekl i pár slov starosta města Skutče pan Pavel Novotný. Samotná soutěž vypukla 8,40 a to štafetou CTIF, k prvním pokusům se dostavili mladší žáci a po nich následovali první pokusy starších. Nejlépe se v prvních pokuse dařilo Lukavici II v mladších a ve starších Zbožnovu. Poté přišli na řadu druhé pokusy, po nich bylo průběžné pořadí takto, mladší - 1. Lukavice II., 2. Hlinsko I., 3. Chacholice, starší - 1. Zbožnov, 2. Zderaz, 3. Skuteč. První disciplína skončila v 10,30, poté byla vyhlášena pauza na občerstvení. V 11,15 přišla na řadu královská disciplána - požární útok. Nejdříve proběhli první pokusy mladších, kde nejlepší čas drželo družstvo SDH Pohodlí. Pak přišli na řadu starší se svými prvními pokusy, v prvních pokusech drželo prvenství ČHJ Hlinsko I. s časem 17,17 sekundy. Bohužel při prvních pokusech se většině družstev nedařilo, ani domácí neukázali co umí a po prvních pokusech byli až 9. Druhé pokusy u mladších přinesli spoustu chyb a časi u většiny družstev byli horší než při prvních pokusech, ve druhém pokuse se nejlépe ukázali Slepotice a s časem 17,82 sekundy tuto disciplínu v mladších vyhráli. Ve starších se většina družstev zlepšila a prvenství družstvu ČHJ Hlinsko I. sebralo SDH Zbožnov s časem 16,82 sekundy a tuto disciplánu vyhrálo. Soutěž byla ukončena 15,20 slavnostním nástupem a předáním cen.

Stupně vítězů,
mladší:
1. SDH Zderaz
2. ČHJ Hlinsko I.
3. SDH Lukavice II.
starší:
1. SDH Zbožnov
2. ČHJ Hlinsko I.
3. SDH Pohodlí

Vítězové memoriálu Honzíka Kreminy:
mladší - SDH slepotice
starší - SDH Zbožnov

Kompletní výsledky neleznete v příložených souborech v pravém sloupci.
1. soubor - výsledky Štafety CTIF a Požárního útoku
2. soubor - celkové výsledky Mladší žáci
3. soubor - celkové výsledky Starší žáci

Také o naší soutěži naleznete článek v Chrudimském deníku - http://chrudimsky.denik.cz/zpravy_region/obrazem-mladi-hasici-soutezili-ve-skutci20090427.html

Závěrem mi dovolte konstatovat, že letošní ročník byl nejvydařilejší. Počasí vyšlo, soutěžích bylo dost, organizačně proběhlo vše bez problémů, jen takovýchto závodů více. Tímto bych chtěl poděkovat všem pořadatelům, kteří se na této soutěži podíleli.

Celkové výsledky - mladší žáci

Celkové výsledky - starší žáci