48) DOPRAVNÍ NEHODA - 24.7.2018

24.07.2018

Jednotka vyjela na žádost KOPIS HZS PCE k dopravní nehodě dvou vozidel mezi obce Skuteč a Prosetín. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu osobního vozidla  TOYOTA a nákladního vozidla MERCEDES. Osobní vozidlo stálo na komunikaci a bylo patrno poškození jeho levé přední části. Nákladní vozidlo se nacházelo svojí levou částí částečně mimo komunikaci v silničním příkopu. Ve vozidlech se v době příjezdu jednotky již nenacházely žádné osoby. Řidič z OA byl v péči přítomné ZZS s lehkým zraněním. Spolujezdkyně z OA a řidič NA bez zranění. Jednotka provedla zajištění místa nehody zásahovým CAS a dále zajištění havarovaných vozidel proti samovolnému pohybu. Dále u OA učiněno protipožární opatření. U NA na žádost PČR nebyla odpojena baterie (z důvodu zachování aktivního tachografu pro další šetření). Na místě dále jednotka prováděla kyvadlové řízení dopravy. Poté se jednotka po dohodě s velitelem zásahu vrátila na základnu. Během zásahu nedošlo k zranění zasahujících členů jednotky.

Další jednotky: HZS PS Hlinsko