67) DOPRAVNÍ NEHODA - 3.9.2018

03.09.2018

Jednotka byla vyslána na žádost KOPIS HZS Pce na ohlášenou dopravní nehodu mezi obcemi Skuteč - Přibylov. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že pod pravotočivou zatáčkou před obcí Přibylov došlo k střetu dvou osobních automobilu, kdy OA zn. Kia, jedoucí od obce Přibylov, se svým pravým bokem střetl s vozidlem zn. Dacia, jedoucí od obce Skuteč. Na místě již přítomna posádka ZZS Skuteč. Při střetu vozidel došlo k zranění 4 osob, kdy 2 těžce zraněné osoby z vozidla KIA byly položeny na louce vedle havarovaného vozidla, a jedna těžce zraněná osoba zůstala zaklíněná ve vozidle na místě spolujezdce. Čtvrtá lehce zraněná osoba z vozidla Dacia byla v péči svědků DN. Jednotka na místě za asistence ZZS vyprostila zaklíněnou osobu z vozidla Kia, dále do příjezdu dalších posádek ZZS prováděla předlékařská ošetření, poté spolupracovala s ošetřováním a transportem zraněných osob do vozidel ZZS a LZS, provedla protipožární opatření a zajištění místa nehody. Poté se po dohodě s velitelem zásahu vrátila na základnu. Během události nedošlo k zranění zasahujících členů jednotky.

Další jednotky: HZS PS Hlinsko