1) DOPRAVNÍ NEHODA - 2.1.2019

02.01.2019

Jednotka vyjela na žádost KOPIS HZS PAK na dopravní nehodu dvou osobních automobilů k obci Přibylov. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu dvou osobních automobilů, kdy první automobil sjížděl z přibylovského kopce, kdy vlivem namrzlé nesjízdné vozovky došlo k smyku vozidla a nárazu do vozidla protijedoucího. Obě vozidla byla po střetu nakloněna přes krajnici vozovky do silničního příkopu a přilehlé stráně, kde hrozil jejich pád do stráně. Při nehodě nebyl nikdo zraněn, osádka se nacházela v bezpečí mimo vozidla. Na místě byl informován KOPIS HZS PAK, kdy bylo jednotkou požadována spolupráce s SÚS. Bylo sděleno, že úsek silnice je nesjízdný a bylo požádáno o předání informací PČR kvůli obousměrnému uzavření komunikace. Po příjezdu sypacích vozů jednotka pomohla s posypem komunikace a spolupracovala s HZS PS Hlinsko při vyproštění havarovaných vozidel.Po zajištění sjízdnosti komunikace ze strany SÚS se jednotka vrátila na základnu. Během události nedošlo k zranění zasahujících členů jednotky.

Další jednotky: HZS PS Hlinsko