TAKTICKÉ CVIČENÍ - 23.2.2019

23.02.2019

Dne 23.2.2019 v raních hodinách proběhlo taktické cvičení. Námětem této akce byl požár rodinného domu, kde jednotka musela provést vstup do uzavřených prostorů pomocí sady na nouzové otevírání dveří a následný průzkum v dýchací technice. Postup hasičů byl ztížen silným zakouřením. Jen důkladným prohledáním mohlo být zjištěno, že se v objektu nachází zraněná osoba, kterou bylo nutné vyprostit. Po jejím vytažení z hořícího domu bylo zjištěno, že osoba nejeví známky života, proto museli hasiči zahájit kardiopulmonální resuscitaci, při níž využili automatizovaný externí defibrilátor (AED).

Cílem tohoto cvičení bylo procvičit a zopakovat práci s věcnými prostředky ve výbavě jednotky a dále nácvik kardiopulmonální resuscitace dospělé osoby.

Věcné prostředky: Dýchací technika, sada na nouzové otevírání dveří RESCOP, AED,...