6) DOPRAVNÍ NEHODA - 4.2.2020

04.02.2020

Jednotka vyjela na žádost KOPIS HZS Pce k dopravní nehodě s vyproštěním osob v obci Přibylov. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že řidič OA značky Ford Focus nezvládl projet levotočivou zatáčku. Vozidlo vyjelo z pozemní komunikace, kde porazilo strom, oplocení zahrady a skončilo na právem boku na střeše kůlny v přilehlé zahradě. Osádka vozidla se v době příjezdu jednotky již v autě ani v jeho okolí nenacházela. Jednotka na místě zajistila havarované vozidlo proti pohybu pomocí lanového navijáku, vyhledávala účastníky DN v přilehlém okolí, osvětlila místo zásahu a řídila dopravu. Po zadokumentování nehody ze strany PČR jednotka pomohla s vytažením vozidla zpět na komunikaci. Poté se vrátila zpět na základnu. Během události nedošlo k zranění zasahujících členů jednotky.

Další jednotky: HZS PS Hlinsko, HZS PS Vyoské Mýto, JSDH Vysoké Mýto