Hlinsko 7.6.2009

10.06.2009

V neděli, den po závodech v Klešicích, se ráno sešli mladí hasiči a vyrazili na další závody a to do Hlinska. Samotná soutěž začala slavnostním nástupem v 9 hodin. Po slavnostním nástupu začali první a druhé pokusy štafety 4x60 mladších žáků. Poté šli na řadu starší žáci, naši hasiči se startovním číslem 1 nastupili hned do prvního rozběhu. Sestava první štafety - kladina Dominika Lohmannová, okno Filip Myška, hasičák Iveta Pitrová, hadice Míra Bubeníček. První sestava běžela v klidu aby neudělala chybu a dala čas 54 sek. a nějaké drobné. Po dalších rozbězích přišli druhé pokusy, sestava pro druhý pokus - kladina Petr Lohmann, okono Mirek Košnar, hasičák Mirek Kunhart, hadice Michal Zelenka. Druhá štafeta se také vydařila, byť s malou chybou, a to ztrátou proudnice na druhém úseku. Čas druhé štafety byl přesně 48 sek. Po štafetách se tak naše družstvo ocitlo na 3. místě. Jakmile naši hasiči doběhli štafetu museli se jít chystat na požární útok, protože začínali jako číslo 1, mladší žáci šli běhat Štafetu dráčka DODA. V této disciplíně jsme také měli želízko v ohni - Lukáše Bubeníčka (kategorie 6-8 let), který se na tyto své druhé závody pilně připravoval. Příprava na PÚ začala přesně v 11 hodin, sestava - koš Iveta, naběračka Mirek Kunhart, střed Dominika, stroj Michal, rozdělovač Mirek Košnar, proudy Petr a Filip. Příprava proběhla bez problémů a šlo se na start, bohužel při výběhu z plata Mirek Košnar šlápl Filipovi na hadici a bylo po nadějích. Michal na stroji musel dlouho čekat než vše bylo na proudech v pořádku a kluci mohli zasednout na čáru nástřiku, útok ukončili s časem něco přes 35 sek. Tímto časem po prvním pokusech byli na 5. místě v PÚ. Proto se všichni připravovali na druhý pokus aby vše klaplo a dostali se na bednu. Sestava pro druhý pokus byla neměná. Po odstartování vše klaplo bez problémů a proudaři byli brzy na svých místech. Druhý pokus na nástřikové terče ukončili v čase 24,04 sek., což jim v této disciplíně zajistilo také 3. místo. Poté museli čekat jak se zachovají jejich soupeři a zda si medailové pozice uhájí. Zůstalo tomu tak, naši hasiči po dvou 3. místech skončili celkově 3. a čekal na ně bronz. V průběhu požárních útoků se na start také postavil náš nejmladší člen Lukáš ke štafetovému běhu, v přípravě ho doprovázel Míra Bubeníček. Po vyběhnutí se mu dařilo tak jak vše natrénoval a časem 85,22 sek. si vybojoval 2. místo, s minimální ztrátou na místo první. Na slavnostní vyhlášení se našim hasičům šlo lépe než včera v Klešicích a z Hlinska si odvezli medaile i pohár. Gratulujeme, takovýchto výsledků více! Spoustu fotografií naleznete v galerii. Výsledková listina je ke stažení vpravo pod obrázkem.

1244625769-1.pdf