STATISTIKY 2021

01.01.2022

STATISTIKY 2021

Jednotka dobrovolných hasičů ve Skutči je zařazena do kategorie JPO II/1. To znamená, že v případě výjezdu jednotka zabezpečuje výjezd jednoho družstva, které musí vyrazit k události do 5 minut od vyhlášení poplachu. Dlouhodobě se daří vyjíždět k zásahu do 3 minut. Celkový čas ztrávený u zásahů je přibližně 113 hodin.

Za rok 2021 zasahovala naše jednotka u 127 událostí z toho je:

54x Technická pomoc
39x Dopravní nehoda
16x Požár
10x Ostatní pomoc
4x Planý poplach
3x Únik ropných produktů
1x Únik plynu/aerosolu

Jednotka je zařazena do systému First Responderů, kdy v případě potřeby zásahu s AED (automatizovaný externí defibrilátor) u osob v bezvědomí a bezdeší, dokáží hasiči poskytnout postiženému neodkladou pomoc do příjezdu výjezdových skupin zdravotnické záchranné služby.

Dále je jednotka vybavena, mimo jiné, i hydraulickým vyprošťovacím zařízením zn. LUCAS, díky kterému dokáže vyprostit zraněnou osobu z havarovaného vozidla.

Vozový park jednotky je tvořen automobilovou cisternou CAS24 Tatra 815 Terrno a dopravním automobilem DA Iveco Daily.