Bělá 12.9.2009 - mladí hasiči

15.09.2009

V sobotu 12.9. se poprvé po letních prázdninách vydali mladí hasiči ze Skutče také na závody a to na memoriál pana Stoklasy do Bělé. Novinkou je před závody vzniknuvší družstvo mladších, které spatřilo světlo světa ve středu před závody a to díky příchodu několika nováčků. Družstvo starších ba naopak běželo ve své sestavě naposledy, neboť pro Michala Zelenku, Miroslava Kunhart ml. a Jaromíra Bubeníčka ml. děstká léta skončila a přešli do dorostu. Soutěž dětí byla spojena se soutěží dospělých (průběhu se věnuje samostatný článek), nástup proběhl po 9 hodině a děti mohli jít na start. První začínala kategorie mladší ve které spolu se Skutčí soutěžilo ČHJ Podlažice, to samé platilo pro kategorii starších, pouze byla prohozena statovní čísla. Mladší šli na start s tím, že je to pro ně uplný začátek, někteří požární útok ještě neběželi, někteří ano ale spíše na tréninku nebo závodili v loni za starší. Toto byl jejich první společný start v kategorii mladších a vyšel na výbornou (i když vedoucí nevěděl co s tolika dětmi má dělat a kam je postavit :-D ) a svůj pokus dokočnili v čase 34,09 sek., což jim zajistilo první místo. Za to starší šli v ostřílené sestavě a chtěli navázat na výsledky před letními prázdnimami. Běželi na jistotu a vše se povedlo, útok dokončili v čase 19,84 sek. a zajistili si po zvoru mladších také první místo.