Horka 26.9.2009

26.09.2009

Dne 26.září se vydali družstva žen a mužů na pohárovou soutěž v Horce. Soutěž měla naplánován začátek na 9 hodinu, odjezd byl po 8 hodině ze základny. Tento závod měl být ostrým testem opravené sportovní PS. Závod začal ukázkou mladých hasičů horka, poté přišli na řadu muži, naši se startovním číslem 4. Příprava proběhla bez problémů a muži šli na start. Po start už problémy nastali a to na koši, výsledný čas 32,83 vteřiny. Tento čas zajišťoval mužům postup do rozstřelů. Po prvním kole mužů přišly na řadu ženy, naše se startovním číslem 3. Příprava bez problémů, po startu také bez chyby, výsledný čas 29,89 vteřiny. Tento čas ženám zajistil v základní části 3. místo a tudíž také postup do rozstřelů. Po základním kole žen, přišli na řadu zpět muži, rozstřely se již běhali jen na dvě B, první rozstřel proti sobě postavil Výsonín a naše muže ze Skutče. Bohužel naše družstvo na Výsonín nestačil, jak po stránce technické tak sportovní, a naši muži vypadli ihned v prvním kole. Tím se celkově umístili na 6. místě v soutěži. Soutěž mužů vyhrál náš soupeř z prvního kola, SDH Výsonín. Po mužích se ke strojům opět vrátily ženy a i ty absolvovaly své rozstřely. Ženy ze Skutče se postavily ke druhému rozstřelu proti Radimi. V tomto souboji s přehledem zvítězily a postoupily do dalších bojů. V dalším kole narazily na SDH Chrudim, i tento pokus se jim perfektně vydařil a soupeře hravě porazily a to s časem 20,65 vteřiny  (!!nový rekord žen SDH Skuteč na srážecí terče!!). Tímto časem se ženy posunuly do finále, kde na ně čekal Výsonín. Tento rozstřel také začal pro naše ženy lépe, vodu měly na proudech dříve než soupeř a vše se zdálo již jasné. Bohužel i jasné věci někdy nevyjdou, proudařka neudržela silný proud a než stačila znovu zamířit, tak soupeřky v klidu zakončily. Ženy po perfektních výkonech celkově obsadily 2. místo! GRATULUJEME!!!