Technická pomoc - 20.1.2010

20.01.2010

Ve středu 20.1.2010 vyjela jednotka ve 13:49 na základě telefonického oznámení na technickou pomoc, jednalo se o zřícení části střešní konstrukce rodinného domu v ulici Vítězslava Nováka ve Skutči. Po příjezdu na místo byl proveden průzkum, bylo zjištěno utržení římsy a okapu pod tíhou sněhu. Poté jednotka požádala o pomoc jednotku HZS PS Hlinsko, na místo se rovněž dostavil velicí důstojník HZS PS Hlinsko. Po domluvě s velitelem zásahu jednotka provedla sházení sněhu se střechy. V průběhu této události, byla telefonicky oznámena další událost, zapadnuté nákladní vozidlo technických služeb v obci Žďárec u Skutče. 5 zasahujících hasičů stále pokračovalo v odklízení sněhu ze střechy, 3 hasiči z místa odjeli na pomoc zapadnutému vozidlu. Po příjezdu k vozidlu byla opět povolána jednotka HZS PS Hlinsko. Po jejím příjezdu byl zavolán na pomoc traktor John Deere ze ZD Mrákotín, pomocí traktoru bylo vozidlo vytaženo zpět na komunikaci. Mezitím, při vyprošťování vozidla, se část jednotky shazující sníh vrátila na základnu, druhá část jednotka se vrátila na základnu v 16:25.

Fotografie ze zásahu

Technika: CAS 24 T 815 Terrno