Požár - 20.2.2010

21.02.2010

V Sobotu 20.2.2010 vyjela jednotka SDH Skuteč oběma vozidly, CAS 24 a CAS 32, ve 23,53 na požár velkého rozsahu dvou plechových objektů a 2 autobusů do obce Chrast, ulice U pošty. Při příjezdu na místo zde již zasahovaly jednotky SDH Chrast a HZS PS Chrudim. Jednotka na místě prováděla doplňování vody ostatním cisternám, dále prováděla dohašovací práce v dýchací technice SCOTT, rozebírání konstrukcí a evakuaci předmětů z plechových objektů. V průběhu zásahu na místo přijela ještě jednotka SDH Luže. Požár se podařilo dostat pod kontrolu 21.2. v 0,19, plameny byly zlikvidovány v 01,59. Jednotka se vrátila v 1,48 na základnu, při zásahu nebyl nikdo zraněn. Vyšetřovatel hasičů na místě stanovil tři vyšetřovací verze vzniku požáru – plameny mohla způsobit technická závada, nedbalost nebo byl požár úmyslně založen. Škoda jen na autobusech byla předběžně vyčíslena na 2 miliony korun. Na místě události v neděli dohlížela jednotka SDH Chrast.

Fotografie ze zásahu

Zprávy TV NOVA