Požár - 11.3.2010

11.03.2010

11.3. v 9,39 vyjela jednotka oběma vozidly na požár technické místnosti ve firmě ve Skutči, Smetanova ulice. Po příjezdu na místo určení provedla průzkum, při kterém bylo zjištěno, že se jedná o požár místnosti údržby v 2. NP o rozměru 10 x 4m, v místnosti hořeli papíry, sedačky i část elektroinstalace a skříňka. Jednotka ve spolupráci se zaměstnanci zajistila vypnutí přívodu el. energie a začala odvětrávat silně zakouřené prostory, na odvětrávání byl také nasazen přetlakový ventilátor PAPIN 350. V průběhu hasebních prací provedla evakuaci zaměstnanců společnosti, mimo zakouřené prostory. Při hasebních prácích byl použit 2x hasicí přístroj CO2 typ S5 a S6, poté byl nasazen 1x proud C z hydrantového systému umístěném ve stejném podlaží budovy, všechny hasební práce byly prováděny v dýchací technice SCOTT. V průběhu zásahu se také na místo dostavili jednotky HZS PS Hlinsko a SDH Luže. Po likvidaci požáru bylo místo předáno technikovi společnosti k dohlížení. Jednotka se vrátila v 10,52 na základnu.

Fotografie ze zásahu

Tisková zpráva HZS