Okresní kolo v PS, Otradov - 30.6.2012

30.06.2012

30.6. se konalo Okresní kolo v požárním sportu v Otradově. Do tohoto druhého kola postoupila obě naše sportovní družstva. Soutěž byla zahájena slavnostním nástupem, po kterém začaly rozběhy štafet 4x100m s překážkami.
Muži běželi se startovním číslem 14. První štafeta svůj pokus napálila a dokončila v čase 61:63, což by znamenalo 4. místo, ale bohužel došlo k porušení pravidla a pokus byl hodnocen jako neplatný. Úkolem druhé štafety tedy bylo, zaběhnout platný čas. Což se povedlo a druhá štafeta získala čas 73:36 a 13. místo.
Ženkám se vedlo podstatně lépe a za své pokusy na štafetě získaly 3. místo.
Následující disciplínou byl běh jednotlivců na 100m s překážkami. Za ženy reprezentovala: Tichá Dita, Tichá Miriam, Stoklasová Eva, Matoušová Lenka.
Za muže: Kunhart Miroslav, Myška Filip, Miko David, Šenkýř Jiří. Ženy v této disciplíně získaly opět 3. místo a muži 9. místo.
Závěrem soutěže byla královská disciplína a to požární útok. Ženám se útok zezačátku dařil, ale došlo k prostříkání na levém proudu, což vedlo k času 31:96. I přesto ženy získaly 1. místo v útoky a z 2. místa celkově postoupily na Krajské kolo. Mužům se pokus také ze začátku dařil, ale došlo k malému zaváhání na pravém proudu a dokončili svůj pokus v čase 28:34. Za tento čas získali 6. místo a skončili 11. celkově.

Sestava ženy: Mlynářová Katka, Šumpíková Jana, Kubásková Petra, Stoklasová Kamila, Matoušová Lenka, Tichá Miriam, Tichá Dita, Pešková Jana.

Sestava muži: Kunhart Miroslav, Brokl Vojtěch, Najman Milan, Myška Filip, Košnar Miroslav, Miko David, Šenkýř Jiří, Henych Martin.