Memoriál Honzíka Kreminy - 20.4.2013

22.04.2013

Dne 20.4.2013 v sobotu proběhla na skutečském hřišti u koupaliště soutěž mladých hasičů o pohár starosty města a Memoriál Honzíka Kreminy. Jako každoročně nám počasí nepřálo. Od rána pršelo a trať byla velmi promočená. Soutěž započala v 8 hodin slavnostním nástupem, kde jsme si všichni připoměli minout ticha vzpomínku na Honzíka Kreminu, kterému by bylo letošní rok již 18 let. Po nástupu se již mohlo začít soupeřit o prvenství. Jako první disciplínou přišla na řadu štafeta požárních dvojic. I přes to, že se trať smekala zde mladí hašouni předváděli opravdu skvělé výkony. Po doběhnutí této disciplíny nám už nic nebránilo v započetí královské disciplíny naší soutěže, kterou byl je a bude požární útok. Letošní ročník soutěže byl od minulého trochu pozměněn tím, že letos kolektivy starších žáků neběhali druhé pokusy, ale soutěžili o putovní pohár v rozstřelech, tak jak to bývá na soutěžích dorostu a dospělých kolektivů. I v této disciplíně se kolektivy nenechaly rozhodit nepříznivým počasím a mladí hasiči běhali své útoky za velmi krásné časy. Po skončení klání byl vyhlášen závěrečný nástup, kde se družstva hasičů dozvěděla svá počínání v soutěži a mohla si vyzvednout ocenění za svá umístění. Ceny jim předávala radní Pardubického kraje paní Ludmila Navrátilová. Nejlepší družstvo v požárních útocích vyhrálo putovní pohár Honzíka Kreminy. Oceněn byl i nejmladší člen zúčastněných družstev. Letošního ročníku soutěže i přes nepřízeň počasí zúčastnilo 31 kolektivů mladých hasičů, kterým bych chtěl poděkovat za účast a za skvělé výkony, které předváděly. Dále bychom chtěli na závěr poděkovat i těm, kteří se podíleli na přípravách této soutěže, protože bez nich by tato soutěž nebyla uskutečnitelná. Děkujeme a příští rok se opět těšíme na shledání.

1366661688-2.pdf