ÚNIK NEBEZPEČNÝCH LÁTEK - 15.8.2015

15.08.2015

Na žádost KOPIS PCE vyjela jednotka SDH Skuteč k úniku nebezpečné látky - plynu na Palackého nám. ve Skutči. Po příjezdu na místo byl proveden průzkum, kterým byl zjištěn silný zápach zemního plynu zhruba uprostřed náměstí, kde se nacházely pouťové atrakce. Z důvodu neznámé příčiny úniku a vysoké kumulace civilních osob, byly civilní osoby vykázány ze spodní části náměstí ( cca 50 osob ) a dále byla obsluha pouťových atrakcí požádána o vypnutí atrakcí z elektřiny, aby bylo zamezeno možnému výbuchu či požáru. Dále byl prováděn průzkum po místu úniku a to po celém náměstí, avšak toto bylo s negativním výsledkem. Zápach nebyl setrvalý a nebylo možné určit přesné místo úniku. Na místě spolupráce s HZS Hlinsko. Na místě dále MP Skuteč. Při zásahu nedošlo k žádným zraněním zasahujících hasičů ani civilních osob.

Technika: CAS24 T815 Terrno