ŽELEZNIČNÍ NEHODA - 4.12.2015

04.12.2015

Jednotka byla vyslána na žádost KOPIS PCE na ohlášenou dopravní nehodu, střet osobního vozidla s osobním vlakem u obce Oldřetice. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že na křížení pozemní komunikace s železniční tratí Pardubice - Havlíčkův Brod, za obcí Oldřetice, ve směru na obec Raná, došlo k střetu osobního vozidla zn. Fiat Ulysse s osobním vlakem, kdy vozidlo bylo dále tlačeno před vlakem do vzdálenosti cca 200 metrů od železničního přejezdu po kolejovém svršku, ve směru na obec Hlinsko. Jednotka na místě provedla odpojení akumulátoru vozidla, protipožární opatření, dále poskytovala předlékařskou pomoc zraněnému řidiči. Následně ve spolupráci s HZS PS Hlinsko, prováděla vyprošťovací práce řidiče a ostatních třech spolucestujících, kteří již nejevili známky života. Dále prováděla resuscitaci vyproštěných těl z vraku vozidla, asistovala za pomocí nosítek Scoopram při transportu zraněného řidiče do vrtulníku Letecké záchranné služby. Po ukončení resuscitací se jednotka po dohodě s velitelem zásahu vrátila na základnu.
     Během události nedošlo k zranění zasahující členů jednotky.

Další jednotka: HZS PS Hlinsko; HZS SŽDC Česká Třebová; HZS SŽDC Havlíčův Brod