12) DOPRAVNÍ NEHODA - 19.3.2016

21.03.2016

Jednotka vyjela na žádost KOPIS HZS PAK k dopravní nehodě se zraněním mezi obce Předhradí a Krouna. Po příjezdu na místo události bylo nejprve zajištěno místo nehody tzv. "nárazníkovým" ustavením požárního vozidla. Dále byl proveden průzkum, kterým bylo zjištěno, že se jedná o čelní střet dvou vozidel značek Škoda Octavia
a VW Transporter. Následně bylo zjištěno, že se již žádná osoba nenachází v havarovaných vozidlech. Všechny osoby byly z vozidla vyproštěny svépomocí nebo nezúčastněnými řidiči. Jednotka poskytovala předlékařskou první pomoc pěti osobám až do příjezdu záchranných složek. Jednotka provedla zajištění vozidel proti pohybu a protipožární opatření. Z důvodu úniku provozních kapalin bylo pomocí sorbentu zamezeno jejich dalšímu šíření.
Po příjezdu HZS PS Hlinsko bylo místo zásahu předáno. Poté se jednotka vrátila na základnu. Pří zásahu došlo ke zranění jednoho ze zasahujících členů.

Další jednotky: HZS PS Hlinsko