25) DOPRAVNÍ NEHODA - 26.6.2016

26.06.2016

Jednotka byla vyslána na žádost KOPIS Pce na ohlášenou dopravní nehodu v obci Skuteč. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že na silnici v obci Skuteč, v klesání na rovném úseku ulice Obchvatová, došlo k havárii OA zn. Audi A6, jehož řidička vjela s vozidlem na pravou krajnici a dále do pravého silničního příkopu, kde s vozidlem narazila do vzrostlých stromů svou pravou boční a čelní stranou. Při havárii došlo k drobnému zranění spolujezdce, který byl ošetřen oznamovatelem ještě před příjezdem jednotky. Osádka vozidla se nacházela již mimo vozidlo. Jednotka na místě zajistila vozidlo proti požáru, řídila dopravu, po zadokumentování nehody ze strany PČR provedla vyproštění vozidla a jeho naložení na odtahovou službu. Při vyprošťování vozidla byla nucena skácet 2 vzrostlé stromy průměru kmene cca. 20 cm, které překážely ve vyproštění vozidla a byly již havárií vozidla v kmeni poškozené.
     Poté se jednotka vrátila na základnu. Během události nedošlo k zranění zasahujících členů.