39) DOPRAVNÍ NEHODA - 17.9.2016

17.09.2016

Jednotka vyjela na žádost KOPIS HZS PCE ne ohlášenou dopravní nehodu motocyklu v pravotočivé zatáčce za obcí Předhradí směr Krouna. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že osádka motocyklu vlivem smyku na kluzké vozovce nezvládla řízení a havarovala do svodidel. Řidič motocyklu zůstal ležet v prostoru pod svodidly a spolujezdkyně v příkopu mimo komunikaci oba  jevili známky poranění. Na místě se nacházela posádka RZP Skuteč a PČR. Jednotka pomáhala při poskytování první pomoci, zajistila vozidlo proti vzplanutí a naváděla na přistání vrtulník LZS Hradec Králové. Poté pomohla transportovat jednoho z pacientů na palubu vrtulníku. Po dohodě s velitelem zásahu se jednotka vrátila n základnu. Během výjezdu nedošlo ke zranění zasahujících hasičů.

Další jednotky: HZS PS Hlinsko