Okresní kolo dorostu 2017

21.05.2017

V neděli 21.5.2017 se konalo Okresní kolo dorostu v Pardubicích. Tato soutěž probíhala v Pardubicích z důvodů nízkého počtu přihlášených týmů a jednolivců, společně zde soutěžili závodníci jak z okresu Chrudim tak Pardubice.

SDH Skutč na tuto soutěž vyslalo tým dorostenek a 3 jednotlivce v kategorii středního dorostu.

Tým dorostenek jel ve složení: Brandová Míša, Jonášová Andrea, Kadlecová Natálie, Slezáková Tereza, Truncová Kamila, Sedláková Denisa a Vybíralová Lucie.

V jednolivcích ve dvojboji soutěžili Lukáš Bubeníček, Michal Dalecký a Tomáš Vobejda.

Hned z rána šla děvčata na štafetu 4x100m, kde zaběhly čas 69:04. Poté přišly na řadu stovky, kterých se zúčastnilo všech 7 závodnic. Do konečného výsledku se počítalo celkem 5 časů. Nejlépe si vedla Terka Slezáková následovaná Kamčou Truncovou a Natkou Kadlecovou. Prvních 5 časů dalo doučet 101:54. Před samotným vrcholem, požárním útokem, ještě dorostenky musely absolvovat testy, které zvládly bezchybně. Při útoku se děvčata moc nepopasovala se společným strojem FOX a svůj útok dokončily v čase 30:37. Celkově děvčata obsadily 1. místo z 2 přihlášených družstev a postoupila tak do krajského kola.

Dorostenci své discplíny plnili po odběhání stovek děvčat. Na stovkách se nelépe vedlo Lukášovi Bubeníčkovi, který zaběhl čas 17:56 a obsadil 1. místo a celkově tak ovládl kategorii středního dorostu a zajistil si tak postup na kraj. Druhým nejlepším závodníkem ze Skutče se stal Tomáš, který dvojboj dokončil v čase 19:39 a obsadil v této disciplíně 3. místo. Tento výsledek mu zajistil i celkové 3. místo a také postup na kraj. Michal svůj dvojboj dotáhl v čase 20:33 jenž mu vynesl 5. místo a i 5. místo v konečném hodnocení.