56) DOPRAVNÍ NEHODA - 1.9.2017

02.09.2017

Jednotka vyjela na žádost KOPIS HZS PAK na dopravní nehodu se zraněním k obci Předhradí směr Krouna. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o dopravní nehodu dvou osobních automobilů značek Škoda Fabia a Fiat Stilo, kdy jeden z automobilů dostal smyk a čelně se střetl s protijedoucím automobilem. Jednotka provedla zajištění místa nehody, protipožární opatření u havarovaných vozidel a prováděla předlékařskou první pomoc až do příjezdu posádek ZZS PAK. Po zadokumentování nehody ze strany Policie ČR bylo cestou operačního střediska přivoláno pohotovostní vozidlo SÚS (správa údržby silnic). Jednokta zlikvidovala následky dopravní nehody, zasypala uniklé provozní kapaliny pomocí sorbentu a pomohla SÚS označit nebezpečný úsek silnice. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu. Při výjezdu nedošlo ke zranění zasahujících hasičů.

Další jednotky: HZS PS Hlinsko, JSDH Chrast