76-80) TECHNICKÁ POMOC - 11.12.2017

12.12.2017

76) 15:45 - Jednotka vyjela mezi obce Štěpánov a Luže na odstranění nebezpečných stavů. Průzkumem zjištěn strom o průměru kmene cca 30cm. Jednotka provedla jeho odstranění a vrátila se na základnu. Součinnost s MP Skuteč.

77) 17:21 - Jednotka vyjela do přibylovského lesa na odstranění nebezpečných stavů. Jednotka prozkoumala celý úsek lesa, ale nenašla žádný strom, který by bylo třeba odklidit. Zřejmě došlo k jeho odklizení civilní osobou před příjezdem jednotky. Po domluvě s operačním důstojníkem se jednotka vrátila na základnu.

78) 17:41 - Jednotka vyjela mezi obceHluboká a Brdo k odstranění nebezpečných stavů. Po příjezdu bylo průzkumem zjištěn strom o průměru kmene cca 35cm, který se nacházel na pozemní komunikaci a bránil tak plynulosti provozu. Jednotka provedla jeho odstranění. Při návratu na základnu byla zjištěna další událost.

79) 18:43 - Při návratu z předchozího výjezdu si jednotka povšimla, mezi obcí Luže a Štěpánov, ulomené větší větve, která se nacházela přes celou šíři pozemní komunikace. Jednotka provedla její odstranění a vrátila se zpět na základnu.

80) 19:32 - Jednotka vyjela na žádost KOPIS HZS PAK na odstranění nebezpečných stavů do obce Lhota u Skutče, kde bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o strom, který vlivem povětrnostních podmínek spadl na dráty el. vedení. Jednotka vyčkala na příjezd pohotovostní služby energetiků a poté strom pokácela. Poté se jednotka vrátila na základnu

Všechny výjezdy se obešly bez zranění civilních osob a zasahujících hasičů.