FIRE DRAGON VYSOKÉ MÝTO - 13.10.2018

15.10.2018

Několik členů výjezdové jednotky se dne 13.10.2018 zúčastnili cvičení s názvem FIRE DRAGON. Cílem tohoto cvičení bylo seznámení účastníků se zdoláváním požárů v uzavřených prostorech, práce s kombinovanou proudnicí a pohyb ve stísněných prostorech.

1) Pohyb ve stísněných prostorech probíhal v minipolygonu. Dvojice hasičů v dýchací technice měla za úkol dostat se potrubím do místa, kde se nachází člověk (figurína) a dostat ho stejnou cestou ven. Celá cesta byla zakouřena hustým dýmem a proto se museli hasiči pohybovat pomocí termokamery.

2) Mokrý výcvik - práce s kombinovanou proudnicí. Hasiči si procvičili ovládání kombinované proudnice. V teroretické části byli účastnici seznámeni s kulturou hašení.

3) Poslední výcvik probíhal v mobilním výcvikovém zařízení FIRE DRAGON 7000, které umí nasimulovat reálné podmínky požáru v uzavřených prostorech. Je zde uměle vytvořená kuchyň, kde došlo k požáru od fritovacího hrnce. Zde měli hasiči za úkol zvládnout požár a zamezit přísunu vzduchu do hrnce. Další požár byl nalezen pod schodištěm a v ložnici, kde se hasiči potkali s jevem zvaným rollover. Po zvládnutí tohoto simulátoru byl celodenní výcvik ukončen.