86) TECHNICKÁ POMOC - 30.10.2018

30.10.2018

Jednotka vyjela na žádost KOPIS HZS PAK na odstranění spadlých stromů z prostor kolejového svršku u obce Oldřetice. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se na kolejích směrem z obce Oldřetice na Žďárec u Skutče, nachází dva spadlé stromy o průměru kmene cca 40 cm, které bránily průjezdu osobnímu vlaku. Jednotka za pomoci motorových pil stromy rozřezala a odstranila z kolejiště.

Při návratu z místa události zpět na základnu dále likvidovala v obci Radčice strom průměru kmene cca 30 cm spadlý přes jeden jízdní pruh pozemní komunikace, ve městě Skuteč, ulici Vítězslava Nováka likvidovala souš spadlou do jízdního pruhu pozemní komunikace o průměru kmene cca 15 cm.

Při odjezdu z ulice Vítězslava Nováka a návratu na základnu jednotka zpozorovala stojící kolonu vozidel před obcí Přibylov směrem od Skutče. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že na pozemní komunikaci jsou dva spadlé stromy o průměru kmene cca 30 cm, které zablokovaly oba jízdní pruhy pozemní komunikace. Jednotka za pomoci motorových pil provedla odstranění stromů z pozemní komunikace a poté se vrátila na základnu.

Při zásahu nedošlo ke zranění zasahujících členů jednotky.