87) TECHNICKÁ POMOC - 30.10.2018

30.10.2018

Jednotka byla vyslána na žádost Kopis HZS PCE na odstranění spadlých stromů do obce Zhoř. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o 2 padlé stromy o průměru kmene cca 30 cm, které zablokovali pozemní komunikaci a projíždějící autobus. Jednotka za pomocí motorových pil stromy odstranila a po informaci od řidiče autobusu, že se ve směru na obec Perálec nachází další spadlý strom, se jednotka přemístila k rozhledně "Borůvka", kde se nacházel vyvrácený keř, který zablokoval jeden jízdní pruh. Po jeho odstranění pomocí motorové pily se jednotka vracela zpět na základnu.

Při návratu na základnu byl jednotce nahlášen strom hrozící pádem ve městě Skuteč, ulice Zvěřinova, kdy po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o přelomený smrk, který vysel nad silnicí. Jednotka pomocí lanového navijáku provedla stržení zlomené části stromu na pozemní komunikaci a její odstranění z pozemní komunikace. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu. Při zásahu nedošlo k zranění zasahujících členů jednotky.