91) TECHNICKÁ POMOC - 9.11.2018

09.11.2018

Jednotka byla vyslána na žádost Kopis Hzs Pce na technickou pomoc, otevření bytu v obci Skuteč. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že se v bytovém domě, ve 3 nadzemním podlaží v zamčeném bytě nachází žena, která spadla z postele a nemůže vstát, aby si došla odemknout. Na místě se nacházel její vnuk, který událost nahlásil a jednotce podal informace, že jeho babička není zraněná, pouze nemůže vstát ze země a klíč od dveří má zastrčený v zámku z vnitřní strany dveří. Jednotka za pomoci speciální sady na otevírání uzamčených dveří zámek odvrtala a vytrhla, čímž se dostala do chodby bytu, kde se nacházeli další uzamčené dveře. Ve spolupráci s HZS Hlinsko bylo provedeno otevření druhých uzamčených dveří, čímž se zasahující jednoty dostali k uvězněné paní, která nejevila známky zranění. Poté se po dohodě s velitelem zásahu jednotka vrátila zpět na základnu. Při zásahu nebyl zraněn žádný zasahující člen jednotky.

Další jedotky: HZS PS Hlinsko