Dětský den - 1.6.2009

08.06.2009

Členové výjezdové jednotky se zúčastnili dne 1.6.2009 dvou akcí pro děti. První, probíhala na horní základní škole Komenského. Jednalo se o akci s názvem bezpečné prázdniny, která byla určena všem školákům. Na této akci se nepodíleli jen hasiči ale také ZZS Hlinsko a Městská policie Skuteč. Za hasiče se zúčastnili Karel Dudek, Tomáš Vincenc, Jakub Zelenka, Roman Macháček a Milan Najman. Za ZZS přednášeli Jiří Zelenka, Milan Čečetka a Rostislav Nosek. Městskou policii Skuteč reprezentoval pprap. Jiří Stuna. V průběhu celého dne se studentům ZŠ výpravělo o činnosti hasičů, o jejich vybavení a samozřejmě jim byla umožněna prohlídka hasičského vozidla. V odpoledních hodinách se jednotka přesunula ve stejném složení do obce Předhradí, kde v Panské zahradě měli předvést úkázku zásahu na hořící automobil. Zde se k nim ještě připojil Jaroslav Chalupník. Úkázka proběhla před pátou hodinou a poté nechali hasiči malé děti si prohlédnout automobil a zastříkat z vysokotlaku. Po 17 hodině se jednotka vrátila na základnu. Doufám, že všem zúčastněným dětem se jak přednášky tak ukázka líbila. Další fotky naleznete v galerii.