120) TECHNICKÁ POMOC - 5.12.2020

05.12.2020

Jednotka byla vyslána na žádost Kopis HZS Pce na technickou pomoc, spadlý strom v obci Hluboká. Po příjezdu na místo určení bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o jeden spadlý strom průměru kmene cca 50 cm mezi obcemi Hluboká a Brdo. V místě spadlého stromu se nacházel další z poloviny vyvrácený strom, který by mohl ohrozit zasahující hasiče, kdy z tohoto důvodu bylo rozhodnuto o jeho skácení a odstranění z pozemní komunikace. Následně po odstranění obou stromů a úklidu vozovky jednotka pokračovala v cestě dále ve směru k obci Brdo, kde se nacházel další spadlý strom průměru kmene cca 30 cm a nad ním dva vývraty, které by při odstraňování překážky ohrožovali zasahující hasiče. Z toho důvodu jednotka provedla skácení obou stromů a následně odstranění všech stromů z pozemní komunikace a její úklid. Poté se jedntoka vrátila na základnu. Při zásahu nedošlo k zranění zasahujících členů jednotky.