134-141) TECHNICKÁ POMOC - 28-29.12.2020

134

Jednotka byla vyslána na žádost Kopis HZS Pce na technickou pomoc - odstranění stromu u obce Lešany. Po příjezdu na místo určení bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o dva spadlé stromy o průměru kmene cca 30 cm přes celou šíři pozemní komunikace za obcí Předhradí, směr Krouna. Jednotka na místě s pomocí MŘP stromy odstranila z komunikace, provedla její úklid a poté se vrátila zpět na základnu. Při zásahu nedošlo k zranění zasahujících členů jednotky.

135

Jednotka byla vyslána na žádost KOPIS HZS Pce na ohlášenou technickou pomoc - spadlý strom v obci Skuteč. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že došlo k pádu okrasného stromu do parkoviště vozidel, kdy nedošlo k žádné škodě na majetku. Část stromu bránilo v parkování a průjezdu vozidel, z toho důvodu jednotka pomocí MŘP provedla odstranění části stromu a úklid vozovky. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu. Během zásahu nedošlo k zranění.

136

Jednotka byla vyslána na žádost Kopis HZS Pce na technickou pomoc odstranění stromu v obci Zhoř. Po příjezdu na místo určení bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o dva nakloněné stromy, které hrozí pádem na rekreační chatu. Jelikož byly stromy hluboko v lese, bez možnosti přístupu techniky, kdy nebylo v silách jednotky stromy jakýmkoliv bezpečným způsobem pokácet, byl kontaktován majitel pozemku na kterém se stromy nachází. Majitel se dostavil na místo zásahu, byl poučen o situaci a hrozícím stavu vyvrácených stromů, jejich možného pádu na chatu a bylo mu doporučeno, aby stromy neprodleně nechal odstranit specializovanou firmou. Poté se jednotka vrátila zpět na základnu. Při zásahu nedošlo k žádnému zranění zasahujících členů jednotky.

137

Jednotka byla vyslána na žádost Kopis HZS Pce na technickou pomoc - odstranění stromu v obci Přibylov. Po příjezdu na místo určení bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o špičku suchého stromu, která brání průjezdu vozidel v jednom jízdním pruhu. Jednotka špičku stromu odtáhla do silničního příkopu a vrátila se zpět na základnu. Při zásahu nedošlo k žádnému zranění zasahujících členů jednotky.

138

Jednotka byla vyslána na žádost Kopis HZS Pce na technickou pomoc, odstranění nebezpečných stavů v obci Skuteč. Po příjezdu na místo určení bylo průzkumem zjištěno, že na atice dřevníku jsou uvolněné plechy. Jednotka část uvolněných plechů odstranila a zbylé zatížila. Poté se vrátila zpět na základnu. Při zásahu nedošlo k žádnému zranění zasahujících členů jednotky.

139

Jednotka byla vyslána na žádost Kopis HZS Pce na technickou pomoc, odstranění stromu v obci Leštinka. Po příjezdu na místo určení bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o jeden strom průměru kmene cca 60 cm, který byl nakloněný přes pozemní komunikaci mezi obcemi Leštinka a Prosetín. Jednotka s pomocí MŘP a lanového navijáku strom odstranila a provedla úklid vozovky. Přibližně 100 metrů směrem k obci Leštinka se nacházel spadlý strom na vozovku o průměru kmene cca 30 cm. Jednotka strom pomocí MŘP odstranila, provedla úklid vozovky a poté se vrátila zpět na základnu. Při zásahu nedošlo k žádnému zranění zasahujících členů jednotky.

140

Jednotka byla vyslána na žádost Kopis HZS Pce na technickou pomoc, odstranění stromu v obci Zbožnov. Po příjezdu na místo určení bylo průzkumem zjištěno, že strom byl odstraněn před příjezdem jednotky, proto se jednotka vrátila zpět na základnu, bez zranění.

141

Jednotka byla vyslána na žádost Kopis HZS Pce na technickou pomoc, odstranění stromu v obci Zhoř. Po příjezdu na místo určení bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o dva spadlé stromy na rekreační chatu. Jednotka s pomocí MŘP a navijáku jeden strom stáhla ze střechy objektu. Druhý strom by se bez dalšího hrozícího poškození objektu nepodařilo odstranit. Z toho důvodu byl na místo přivolán majitel objektu a majitel pozemku na kterém se spadlé stromy nacházely, aby se dohodli na dalším postupu. Bylo doporučeno kontaktovat specializovanou firmu, která strom šetrně odstraní. Poté se jednotka vrátila na základnu. Při zásahu nedošlo k žádnému zranění zasahujících členů jednotky.