Ligové soutěže žen 2008

03.03.2009

LIGA  TŘEMOŠNICE 3.5.2008
                Ligová sezóna začala. První závod byl odstartován v Třemošnici, kam nás odvezla naše Avie s řidičem Honzou. Přidaly se k nám holky z dorostu aby posílily náš tým, který se poněkud zúžil. Některé holky, které běhaly za naše družstvo v loni - přestoupily na Štěpánov. Závod v Třemošnici začal docela dobře. Počasí bylo pěkné, ale najednou se zatáhlo a pršelo snad dvě hodiny. Když měly přijít na řadu ženy tak se udělalo pěkně, takže nervozita trochu ustoupila. Přišla na nás řada a nervozita se zase objevila. Odstartovaly jsme a všechno to z nás spadlo, vše proběhlo v pohodě, takže jsme měly radost, že se nám to povedlo. Jediné co by jsme si mohly vytknout byly nástřiky, ale my jsme věděly, že je nemáme ještě natrénované tak jsme byly spokojené s tím co jsme předvedly. Skončily jsme na krásném šestém místě. Do příštího závodu to vylepšíme a budeme doufat, že vystoupíme na bednu vítězů.
                Děkujeme našim fanouškům, kteří nás přijeli podpořit a věříme, že nás podpoří i na dalším závodě, který se bude konat v Blatně.
Sestava: Miruš, Dituš, Evík, Chmelíto, Peťule, Kubajda, Půša

LIGA BLATNO 17.5.2008
                V pořadí druhý ligový závod pořádaný SDH Blatno se uskutečnil v prostorách pivovaru Rychtář v Hlinsku. Po dopoledním vydařeném útoku na okrskové soutěži jsme přijížděly docela natěšené a nemohly jsme se dočkat až vyběhneme na start. Bylo krásně slunečno a tak nám ani moc nevadilo, že jsme musely čekat než odběhnou všichni muži. Když přišly na řadu ženy, obloha se maličko zatáhla, ale to nám vůbec nevadilo, na start jsme šly jako předposlední družstvo. Po pětiminutové přípravě zazněl startovní výstřel a my se chopily každá svého úkolu, jak nejlépe jsme mohly.
                I přesto, že jsme si myslely, že se nám útok vydařil lépe než na předchozím závodě v Třemošnici, čas nás nakonec nemile překvapil a my skončily na 7. místě s 1 bodíkem. Takže jsme si řekly, že na příští závody máme opět co trénovat, abychom mohly také už konečně něco slavit. Štěstí nám snad bude přát příště. Poděkování patří našim věrným fanouškům, kteří nás opět přijeli podpořit.

LIGA SEČ  7.6.2008
                Dne 7.6.2008 jsme se vydaly na další ligový závod, který se uskutečnil na Seči. Tentokrát byl sraz u hasičárny v 11:30. Po shromáždění všech členek družstva a naložení potřebných věcí k útoku jsme vyrazily na cestu. Po cestě jsme si zpívaly písničky a tím si zpříjemňovaly napětí a nervozitu před závodem. Po příjezdu na Seč jsme zjistily, že se závod poběží na náměstí. Dlouhou chvíli jsme si krátili tak, že jsme si prošly stánky, které byly na Sečském náměstí a také některé z nás se nechaly vyvézt na vysokozdvižné plošině. Po dlouhém čekání a posledních přípravách jsme se konečně dostaly na řadu. Jako naschvál nám začalo pršet, ale naštěstí se nám před startem počasí umoudřilo. Po vystartování se závod rozjel. Po dobrém nastříkání nás všechny překvapil červený praporek, který zvedl jeden z rozhodčích údajně kvůli přešlapu jedné z proudařek. Po rozporech jsme na konec měli pokus neplatný. Všechny tento výrok rozhodčích zklamal. Po vyhlášení výsledků jsme odjely a poslední místo, které jsme dostaly neprávem nás nezarazí, ale spíš povzbudí do dalších ligových závodů, na kterých předvedeme co v nás skutečně je.
Sestava: Mirča, Dita, Týna, Chmelíto, Peťule, Kubajda, Káťa

LIGA ŠTĚPÁNOV 5.7.2008
                Dnes jsme se sešly u hasičárny v 8 hodin ráno. Všechny věci jsme naložily do Avie a mohlo se vyrazit na Štěpánov. Po příjezdu jsme ihned prošly terén, abychom tak trochu věděly co se děje a bude dít. Aby jsme se při čekání na náš útok, nenudily a jen se nestresovaly, prošly jsme si celé hřiště a zastavily se ještě u pár družstev na pokec. A už jsme přišly na řadu my a s tím i nejistota a tréma. A proto jsme byly rády, že jsme tam měly velkou podporu a fanoušky. A už jsme byly připravené na startu a jen čekaly na to, než nás rozhodčí odstartuje a my vyběhneme do boje. Na platě se skoro všem dařilo, jen Ditě spadla hadice, celkový čas 42.47, pořadí opět 7. místo, ale my se jen tak nevzdáme a budeme trénovat dál, vždyť v lize běháme v této sestavě prvním rokem a věříme, že se nám určitě začne dařit. Na konec bychom chtěly poděkovat všem našim fanouškům a řidiči Jendovi.
Sestava: Miruš, Dituš, Týna, Chmelíto, Peťule, Kubajda, Káťa

LIGA LUKAVICE 16.8.2008
                Dne 16.8.2008 jsme se zúčastnily další ligové soutěže v Lukavici. Sešly jsme se ve 12:00 v hasičárně, kde jsme daly věci do auta, aby se mohlo vyrazit. Tohoto dne bylo nepříznivé počasí a byla zima. Když jsme dojeli do Lukavice, tak jsme si postavili stan a ani ne za 15 min. byl nástup. Ligové soutěže se zúčastnilo celkem 41 družstev, z toho 24 družstev mužů a 17 družstev žen. Než jsme přišli na řadu a to chvíli trvalo, tak jsme pod stanem hráli karty a když už nám byla zima, tak jsme se i hromadně zahřívali. Když na nás po dlouhém čekání přišla řada, tak jsme šli na plato. Asi po 4 minutách to bylo vše připravené a my šli na startovní čáru. Útok jsme pěkně rozběhli, akorát se tam Mirče zamotala hadice a nedotáhla na nástřikovou čáru. Nakonec jsme si doběhli s časem 56.57 pro 13. místo.
Sestava: Mirča, Dita, Lenka, Chmelíto, Peťule, Kubajda, Káťa

LIGA NOČNÍ SEČ 22.8.2008
                Jsme přesně v polovině ligy a je vidět, že tréma pomaličku mizí, taky tak skončil dnešní závod. Všechny jsme se sešly v 17:30 u hasičárny. Naložily jsme všechny věci do Avie a mohlo se jet. Přijely jsme na Seč a začaly jsme hned vytahovat věci z Avie, poněvadž ženy startovaly první. Konečně jsme se startovním číslem 8 přišly na řadu my. Příprava na platě byla bezproblémová. Šly jsme na start a začalo se bojovat. Na platě bylo vše v pohodě a pak už záviselo vše jen na proudařkách. Výstřik byl ve 25 a vypadalo to, že to dopadne dobře a taky jo. Nástřik trval jen 7 vteřin. Náš čas byl 32.21 a s tím jsme se dlouho držely na 1. místě, ale nakonec nás překonaly pěkným výkonem ženy z Lukavice a tak jsme tedy celkově skončily na krásném 2. místě, což z šestnácti zúčastněných družstev nebylo vůbec špatné. Byly jsme šťastné, že už se nám to konečně zavedlo a doufáme, že to tak dlouho vydrží.
Sestava: Mirča, Dituš, Chmelíto, Léňa, Peťule, Kubajda, Káťa

LIGA CHRUDIM 6.9.2008
                Dne 6.9.2008 jsme se vydaly na další ligový závod, který se konal na náměstí v Chrudimi. Sraz byl ve 12:00 před hasičárnou. Poté co jsme se všechny sešly jsme připravily věci a vyrazily na cestu. Přifrčely jsme do Chrudimi a šly se zapsat. Zjistily jsme, že běhají ženy jako první. Po rychlém převlečení a připravení náčiní jsme se přemístily do stínu a čekaly až přijdeme na řadu. Začalo se běhat. Na těchto závodech se všem týmům vedlo a předváděly opravdu úctyhodné časy. Za chvíli jsme přišly na řadu i my. Po čtyřminutové přípravě jsme se odebraly na start a závod byl odstartován. Po perfektní naběračce a dobrém nástřiku jsme zjistily, že jsme měly krásný čas 31:55, který nám, ale nakonec stačil až na páté místo. Po vyhlášení výsledků jsme shlédly vyhrané ceny (sada nádobí a perfektně převařené víno) a odebraly se k domovům.
Sestava: Mirča, Dituš, Chmelíto, Týna, Peťule, Kubajda, Káťa

LIGA SLATIŇANY 20.9.2008
                Další ligový závod se uskutečnil ve Slatiňanech v hřebčíně, což o to prostředí to bylo pěkné, ale za to počasí nám moc nepřálo, pršelo a byla velká zima. Po příjezdu jsme postavily stan aby na nás moc nepršelo a nefoukalo,ale moc to nepomohlo zmrzlí jsme byly stejně. První jako skoro vždy běželi chlapi, dnes jich moc nebylo ale i to stačilo v tom ošklivém počasí. My jsme měly přijít na řadu jako poslední,ale potřebovaly jsme se přehodit,protože holky musely odjet na taneční, skoro nikdo nám nechtěl vyhovět až nakonec Hlinsko nám vyšlo vstříc. Za to jim děkujeme, po našem útoku s časem 40 vteřin a nějaký drobný, který se nám moc nepodařil jsme vše sbalily a čekaly na vyhlášení, nakonec z toho bylo 10. místo. Věříme, že na posledním závodě v Morašicích ještě ukážeme co umíme a umístíme se na dobrém místě.
Sestava: Miruš, Dituš, Chmelíto, Týna, Kubajda, Peťule a Káťa
Poděkování patří řidiči Kájovi!!!

LIGA MORAŠICE 4.10.2008
                 V Morašicích se uskutečnil poslední závod. Po pokusech mužů následovaly pokusy žen, naše ženy šly jako první a to se jim trochu vyplatilo, předvedly svůj nejlepší pokus v sezóně a s časem 29,84 byly dlouhou dobu na první pozici, bohužel 2 týmy je ještě předběhly ale i tak bylo třetí místo velkou radostí a pěkným dárkem na konec sezóny.

V celkovém pořadí se v tabulce umístily na 7. místě s 28 body.