Únik nebezpečné látky - 10.12.2009

10.12.2009

Jednotka byla vyslána 10.12. na žádost KOPIS HZS Pardubického kraje na ohlášený únik plynu v bytovém domě v ulici Družstevní, Skuteč. Po příjezdu na místo události bylo průzkumem zjištěno, že ve 2NP bytového domu, uniká z bytu plyn, přičemž již došlo k zamoření samotného bytu, bytů ve vyšších poschodích a společných prostor domu. Odpojení přívodu elektrické energie provedla před dojezdem jednotky na místě přítomná Městská policie Skuteč. Z důvodu nebezpečí z prodlení jednotka provedla pomocí ručního vyprošťovacího zařízení Hooligan vyražení vchodových dveří bytu, uzavření úniku plynu a okamžité odvětrávání prostor, vše současně s evakuací osob nacházejících se v daném vchodě bytového domu. Zásah byl prováděn v dýchacích přístrojích. Poté si místo události převzala jednotka HZS PS Hlinsko. Po zdokumentování údalosti se jednotka vrátila na základnu.

Tisková zpráva HZS

Technika: CAS 24 T 815 Terrno