Požár - 29.3.2010

29.03.2010

Jednotka vyjela dne 29.3.2010 v 7,05 oběma vozidly, CAS 24 a CAS32, na žádost KOPIS HZS Pardubického kraje na požár vepřína v obci Skutíčko. Po příjezdu na místo určení byl proveden průzkum, byl zjištěn požár vnitřních prostor včetně stropní konstrukce. Majitel zajistil vypnutí el. energie. Na likvidaci požáru byl nasazen vysokotlaký proud, hasební práce byly prováděny v dýchací technice Scott. K odvětrávání zakouřených prostor byl použit přetlakový ventilátor. Při dohašování byla z části rozebrána stropní konstrukce. Hasiči museli z místa zásahu evakuovat jednoho mrtvého vepře. Na místo se dále dostavily jednotky HZS PS Hlinsko, SDH Luže a SDH Chrast. Při zásahu nedošlo k žádnému zranění. Jednotka se vrátila v 8,15 na základnu.

Tisková zpráva HZS

Fotografie ze zásahu