Letecká nehoda - 9.3.2013

09.03.2013

Jednotka vyjela ve 14:32 na žádost KOPIS HZS PCE na prozatím neurčený výjezd - možný pád letadla do obce Srbce. Po příjezdu na místo události jednotka, na příkaz velitele zásahu, provedla rojnici a s ostatními hasiči prohledávala okolí. O nalezení letounu se jednotka dozvěděla přes radiostanici v 15:50 a vydala se ihned k místu dopadu. Po příchodu jednotky na místo se zde již nacházela posádka ZZS. Lékař na místě konstatoval smrt pilota. Jednotka ze Skutče spolu s jedotkou z Luže a profesionální jednotkou z Chrudimi zabezpečila a osvětlitla místo dopadu a vyčkala na příjezd vyšetřovatele leteckých nehod a soudního lékaře, kteří ohledali místo havárie. Po celou dobu výjezdu zásah znesnadňovala mlha a déšť. Poté se jednotka vrátila na základnu.

Další jednotky: HZS PS Vysoké Mýto
                         HZS PS Chrudim