DOPRAVNÍ NEHODA - 17.4.2015

17.04.2015

Jednotka byla vyslána na žádost KOPIS PCE na ohlášenou dopravní nehodu za obcí Předhradí. Při cestě k zásahu byla zjištěna jiná DN u obce Předhradí. Jednotka zůstala na místě zjištěné DN (HZS PS Hlinsko pokračovalo po dohodě na původní událost). Na místě zjištěno, že došlo k havárii OA zn. Citroen Xsara a to ve směru jízdy do levého silničního příkopu, kdy řidič utrpěl lehká zranění. Jednotka na místě provedla průzkum, zajištění vozidla proti požáru a poskytnutí předlékařské pomoci včetně přivolání ZZS posádky Skuteč, následně provedla zajištění úniku provozních látek vozidla pomocí sorbentu Systec S10 v množství cca. 20 kg, na místě prováděla řízení dopravy, po zadokumentování DN ze strany Policie ČR odstranění následků DN včetně naložení vozidla na odtahovou službu, úklid a zprůjezdnění pozemní komunikace. Poté se jednotka vrátila na základnu. Během události nedošlo k zranění zasahujících členů.

Technika: CAS24 T815 Terrno

Další jednotka: HZS PS Hlinsko