POŽÁR - 6.7.2015

06.07.2015

Na základě žádosti KOPIS HZS Pardubice vyjela obě zásahová vozidla k nahlášenému požáru hrabanky v k.o. Štěpánov. Z důvodu nepřesné lokalizace bylo jednotkou místo požáru vyhledáváno až do příjezdu oznamovatelky. Místo požáru se nacházelo v lesním porostu, mimo přístupovou cestu pro zásahová vozidla, cca. 400 m od cesty k penzionu Karafiát (k.o. Štěpánov). Požářiště bylo o rozměru cca 2 x 3 metry a jednalo se o lesní hrabanku, která v době příjezdu na místo doutnala. Jednotka se dále řídila pokyny velitele zásahu. Vzhledem k nízkému rozsahu byla lokalizace a likvidace požáru provedena ručními hasebními prostředky. Při zásahu nedošlo k žádné škodě na majetku ani ke zranění zasahujících hasičů a civilních osob.

Technika: CAS24 T815 Terrno, CAS32 T815

Další jednotky: HZS PS Hlinsko