Požár - 19.4.2009

20.04.2009

Výjezdová jednotka SDH Skuteč byla vyslána na žádost OPIS HZS Pardubice dne 19.4.2009 ve 23,47 na požár rodinného domu v obci Proseč. VJ vyjela s objema cisternami CAS 24 T815 Terrno a CAS 32 T815 v počtu 11 hasičů. Jednotka přijela na místo události jako druhá po místní jednotce SDH Proseč. Po příjezdu byl proveden průzkum. Poté pomocí vysokotlaku byl zlikvidován začínající požár střechy sousední přilehlé budovy. Poté se jednotka přemístila s vysokotlakem do půdního prostoru zasaženého rodinného domu, kde spolu s členy HZS Hlisnko se snažili lokalizovat požár. Práce byla stížena nulovou viditelností, zásah probíhal v dýchacích přístojích, poprvé naše jednotka naostro vyzkoušela nově zakoupené dýchací přístroje Scott Propack. Při pracích musel být nasazen přetlakový ventilátor k odvětrávání půdních prostor. Pomocí motorové pily jednotka rozebírala střešní konstrukci a likvidovala několik ohnisek požáru. Ostatní členové jednotky, kteří nezasahovali v půdních prostorách, pomocí ostatních proudů spolu dalšími jednotkami prováděli hašení zvenku a také se snažili rozebírat střešní konstrukci. Požár byl lokalizován v 1,39, další práce probíhaly až do brzkých ranních hodin, obě vozidla se vracela na základnu ve 3,37. Na místě požáru zůstala jednotka SDH Proseč, která hlídkovala do dopoledních hodin.

Technika: CAS 24 T 815 Terrno, CAS 32 T 815
Dálší jednotky: HZS Hlinsko, SDH Proseč, SDH Luže