29) DOPRAVNÍ NEHODA - 27.7.2016

27.07.2016

Jednotka byla vyslána na žádost KOPIS Pce na ohlášenou dopravní nehodu mezi obcemi Přibylov - Podlažice. Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že došlo, při výjezdu z lesního porostu v pravotočivé zatáčce, k střetu dvou protijedoucích vozidel, a to vozidla Opel Vectra s vozidlem Fiat Ducato, kdy po srážce zůstalo vozidlo Opel na pozemní komunikaci a vozidlo Fiat Ducato bylo nárazem odhozeno do pravého silničního příkopu ve směru na obec Přibylov, kde se překlopilo na pravý bok. Na místě se již nacházela posádka ZZS, která prováděla prvotní ošetření zraněného řidiče vozidla Fiat. Dále bylo zjištěno, že ve vozidle Opel se nachází jeho řidička, která již nejevila známky života. Jednotka na místě spolupracovala s ZZS s ošetřením zraněných účastníků nehody, provedla protipožární opatření, u vozidla Opel použila u volantu lapač erbegů, na místě řídila dopravu a dále pomocí sorbentu  zajistila únik provozních náplní havarovaných vozidel.
     Poté se po dohodě s velitelem zásahu vrátila na základnu. Během události nedošlo k zranění zasahujících členů jednotky.

Další jednotky: HZS PS Hlinsko